Skip Navigation
 
Sprzedaz na raty!
Jammer laserowy
Nasz TEAM rajdowy

Jak działa laser?

PISTOLETY LASEROWE vs JAMMERY, ANTYRADARY

Detekcja pistoletów laserowych to bardzo obszerny temat. Skupimy się na tym co najważniejsze. Czy w ogóle detekcja pistoletu laserowego jest możliwa? Tak, ale tylko w niektórych sytuacjach.

- Jeżeli policjant mierzy auto jadące bezpośrednio przed nami, wiązka jest dosyć mocno rozpraszana przez szybę samochodu jadącego przed nami, czułe antyradary taki szum potrafią wychwycić.

- Mierząc prędkość pistoletem laserowym policjant celuje w lampy lub tablice rejestracyjną, są to elementy które najłatwiej odbijają wiązkę światła. Wymagana jest spora precyzja przy takim pomiarze, z naszych doświadczeń wynika iż nie każdy pomiar jest udany i tylko na taką ewentualność możemy liczyć posiadając antyradar. Jeżeli policjant dokonuje drugiego pomiaru bo pierwszy jest nieudany, mamy około sekundy na reakcję i zmniejszenie prędkości.

- Im większa odległość od urządzenia pomiarowego, tym mniejsze prawdopodobieństwo pomiaru za pierwszym strzałem, tylko na taką sytuację możemy liczyć posiadając sam antyradar.

Jednak jest to sytuacja bardzo optymistyczna, w praktyce sama detekcja lasera jest absolutnie niewystarczająca i zapewnia słabą ochronę.

jamer laser interceptor

DLACZEGO JAMMER?
Laser Interceptor jest (w odróżnieniu od pasywnych detektorów) jammerem aktywnym. Oznacza to, że dzięki wysyłaniu odpowiednio spreparowanej wiązki jest w stanie uniemożliwić pomiar laserem, a nie tylko o nim powiadomić.

Jak działa Laser Interceptor?
Poprzez umieszczone z przodu głowice blokuje pomiar laserem, otrzymujemy powiadomienie głosowe i dźwiękowe aby zredukować prędkość. Po 5 sekundach Jammer może wyłączyć się sam, aby umożliwić ponowny pomiar prędkości (czas ten można dowolnie zmieniać od 5 do 32 sekund). Możemy też ręcznie wyłączyć Jammer przy pomocy przycisku który znajduje się w zestawie.

jak działa jamer laserowy

Dodatkowe funkcje i informacje - Laser Interceptor

Dwie głowice

W przypadku blokowania sygnałów laserowych wymagana jest 100% skuteczność dlatego w zestawie znajdują się dwie głowice laserowe.

Precyzja
Nasz sprzęt i oprogramowanie są superdokładne do 0.000000001 pps!! To więcej niż większość urządzeń LIDAR do pomiaru prędkości.

Absolutnie niewykrywalny!

Laser Interceptor jako jedyny Jammer nie powoduje wyświetlania błędu E-14, który oznacza posiadanie urządzenia zakłócającego pomiar prędkości.

Praktyczny asystent parkowania
Głowice mogą działać jako asystent parkowania, dzięki niemu unikniesz więc wielu kosztownych, bliskich spotkań - również podczas manewrowania.

Łatwa instalacja
Instalacja została zminimalizowana do połączenia dwóch głowic laserowych i modułu CPU, oraz instalacji przycisku zasilania, który posiada zintegrowaną diodę LED.

Nowe Lasery? Natychmiastowy upgrade prosto z Twojego komputera!
8 Generacja pozwala na całkowicie darmową aktualizację oprogramowania do najnowszych wersji. Gdy pojawią się nowe urządzenia do pomiaru prędkości, sam dokonasz aktualizacji oprogramowania!

LASERY W POLSCE

UltraLyte LTI 20-20
Około 90% wszystkich używanych w Polsce. Podstawowa broń laserowa naszej drogówki. Blokowana przez LI z dziecinną łatwością.  TruCam
Połączenie lasera TruSpeed z kamerą video. Blokowany przez LI równie łatwo, jak TruSpeed.

TraffiPatrol XR
Jeden z najnowocześniejszych laserów na świecie już na naszych drogach. Jest chyba najtrudniejszym laserem dla jammerów. Ale nie dla LI, który blokuje go bez trudu.


rapid laser
TruSpeed
W Europie występuje jako TruSpeed EU (lub TruSpeed 2). Ma oprogramowanie, które w założeniu miało uniemożliwić jego blokowanie. LI radzi sobie z nim jednak bez najmniejszego problemu.

rapid laser


Rapid Laser

Produkt rodzimego ZURAD-u. Wciąż w fazie projektu.

rapid laser